Connect with us

Doczytaj.pl

Pijesz kawę z rana? Dlaczego kawy NIE należy pić wcześnie.

Published

on

Poranna kawa codziennie gości na stołach około 70% Polaków. Nie wyobrażasz sobie dnia bez pysznej kawy zaraz po przebudzeniu? Sprawdź jakie skutki może mieć picie kawy zbyt wcześnie.

Codziennie na całym Świecie konsumuje się ponad 2 miliardy filiżanek kawy. Wielu z nas nie wyobraża sobie dnia bez dodatkowej energii zawartej w kawie. Kiedy ją pić?

Tuż po przebudzeniu organizm nie potrzebuję pobudzenia kofeiną. Zaraz po przebudzeniu stężenie kortyzolu jest duże, a szczyt osiąga między 8 a 9. Pijąc kawę w tych godzinach organizm łatwo może się uodpornić na działanie kofeiny. Oznacza to picie większej ilości i/lub mocniejszej kawy.

Nie pij kawy bez śniadania.

Śniadanie w naszym cyklu dobowym jest bardzo istotnym elementem. To od niego może wiele zależeć. Picie kawy na pusty żołądek oczywiście pobudzi twój organizm. Natomiast będzie to bardzo krótkotrwały efekt i szybko poczujesz gwałtowny spadek energii.

Podobnie będzie ze słodkimi dodatkami które spożywasz do kawy zamiast pożywnego śniadania. Wszelakie rogaliki, drożdżówki, muffinki, pączki, itd. szybko dają nam energię, ale też szybko ją tracimy.

Kiedy powinno się wypić pierwszą kawę?

Poziom kortyzolu zaczyna spadać po paru godzinach. Najlepiej sięgnąć po kawę między 9:30, a 11:30, wtedy kawa będzie mieć o wiele lepszy skutek niż kawa prosto do łóżka. Pamiętajcie też o wysypianiu się i dobrym śniadaniu. To one może ci dać więcej energii niż poranna kawa.

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Advertisement

Doczytaj.pl © 2021